Бер 26

Своєрідне повноліття відзначив у березні Клуб ветеранів «Полуднева світлиця», який задумали і втілили в життя 18 років назад у Бородянському центрі соціально-психологічної реабілітації населення на Київщині. А нині він продовжує об’єднувати довкола себе ветеранські організації Бородянщини та ділитися живим досвідом з усією Україною.

Тепер, коли команда постійних учасників цієї своєрідної групи самоорганізації та самодопомоги налічує понад сотню літніх людей, які нікому не дозволяють навіть натякати на свій сивочолий вік і живуть напрочуд  цікавим, різноманітним і активним життям, – стає зрозумілим, що обрана організаторами у 2000 році основна мета допомогти людям поважного віку повернути втрачений соціальний статус, аби вони стали справжнім ресурсом  життєдіяльності у своїх родинах і громадах – була далекоглядним стратегічним рішенням.

Так уже склалося, що вихід на заслужений відпочинок, як правило, асоціюється із втратою налагоджених за трудове життя зв’язків, авторитету у спільноті та сім’ї, різким скороченням спілкування й дозвілля. Для багатьох, особливо тих, хто віддав усього себе роботі, починається одинока самотня старість, помножена на злиденну пенсію, депресію, хвороби…

  • Коли через пенсійний вік і незгоду з лінією керівництва я змушена була покинути улюблену роботу художнього керівника у районному палаці культури – то відчула себе на краю глибокого провалля,згадує Єлизавета Скалозуб, активний ветеран, беззмінний керівник «Полудневої світлиці». –  Я болісно відчувала несправедливість, адже маю стільки досвіду, творчого запалу, стільки задумів, які ще втілювати і втілювати у концерти й творчі вечори для дорогих моїх глядачів-земляків. Як добре, що той вир почуттів привів мене до Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації , який усі називали одним словом «Довір’я», вірніше до його директора, яку я добре знала. Людмила Олексіївна Бойко добре зрозуміла мій стан, мої почуття і запропонувала роботу творчого працівника. І разом ми захотіли допомогти таким як я, віднайти таку форму підтримки, яка б насправді змінила якість життя пенсіонера. Навіть до Америки мене відправили, аби я знайшла там і привезла до Бородянки свіжий працюючий досвід.

Протягом 18 років Клуб ветеранів «Полуднева світлиця» утримує цю високу планку. Одних лише подорожей заповідними, культурними, історичними і духовними місцями України відбулося 46. У Київському театрі імені Франка клуб має пільгові місця. Виставки персональної творчості, видання поетичних збірок та відродження народних місцевих пісень і танців – далеко не повний перелік напрямків самовираження наших ветеранів. Без їх участі у якості волонтерів не обходяться найважливіші справи як Бородянського центру СПР, так і місцевої громади.

Тож недарма на святкове засідання й цього разу до «Полудневої світлиці» завітали керівники району, місцевого самоврядування на чолі з селищним головою Бородянки О.В. Сахаруком, соціальної сфери, наші колеги з інших населених пунктів: смт Немішаєве, смт Клавдієве та с. Микуличі. Вітаючи з повноліттям наш клуб, кожен із них підкреслював його вагомість у житті спільноти, у вихованні підростаючого покоління. Зрозуміло, що такий досвід треба поширювати далі. Приміром, «Полуднева світлиця» стала частим гостем на УТ-1, де у проекті «Надвечір’я» та «Надвечір’я. Долі» розповідали усій Україні, як можна навіть за непростих умов життя людей поважного віку суттєво змінити його якість та соціальний статус.

Звичайно, така діяльність потребує певних коштів. Тож особливо цінним надбанням за ці роки Клуб ветеранів вважає коло благодійників. Як правило, це місцеві підприємці: Бат Батов, Наталя Снігур, Анатолій Ніколаєнко, Юрій Карасик, Ігор Коваль. А один із постійних спонсорів, Олександр Бадрудінов, віднедавна очолив нашу районну ветеранську організацію. Завдяки йому на цьому заході одинадцять найбільш активних учасників Клубу були відзначені конвертиками з грошовими преміями.

І звичайно, окремий уклін колективу Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення, який нині діє під егідою Державної служби України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції, та її директору Людмилі Бойко. Вони турбуються, щоб «Полудневій світлиці» було  де зручно проводити свої заходи, своїм автомобілем доставляють на них малорухливих ветеранів, завжди напоготові, щоб підтримати й допомогти.

Символічну ляльку-оберіг Л.О. Бойко вручила цього разу О.К. Бадрудінову, ніби передаючи левову частку турботи й відповідальності за подальшу долю «Полудневої світлиці». Олександр Кахрудінович у відповідь пообіцяв, що цей унікальний клуб ветеранів розвиватиметься й процвітатиме ще довгі роки. Адже Клуб «Полуднева світлиця» – справжнє джерело молодості й енергії для ветеранів Бородянщини.

А голова первинної Микулицької ветеранської організації Костенко В.Н. навіть передумав іти у відставку та заявив, що працюватиме доти, доки не створить у своєму селі подібний клуб.

М.І. КУПРІЄНКО, відповідальний секретар організації ветеранів Бородянського району

автор: Інформаційна служба

Коментарі закриті.