Жов 06

Перший день жовтня для дітей, які відвідують заняття групи виховання традицією «Краплинка» у Бородянському соціально-психологічному центрі, став особливим не лише гарною теплою погодою – він подарував малечі з родин вимушених переселенців море вражень, емоцій і нових навичок від цікавої екскурсійної програми.

megigirja1

Запрошення координатора взаємодії із Клубом виховання традицією «Краплинка» (м. Вишгород) Маріанни Варшавської відвідати Межигір’я було прийнято з радістю, адже мало суттєво урізноманітнити серію творчих розвиваючих занять, які проходять у Центрі СПР двічі на тиждень. А коли діти почули, що на них очікує прогулянка парком, огляд зоопарку та знайомство, як виявилося пізніше, з одним із найдорожчих видів спорту – яхтингом – радості їх не було меж.

megigirja7

Така різноманітна програма може порадувати будь-кого, що вже й говорити, коли йдеться про особливості цільової групи – а це діти із родин, які волею долі в одну мить опинилися в епіцентрі воєнного протистояння й змушені були тікати подалі від гуркоту вибухів і страху за життя. Та й нині їм нерідко доводиться обмежувати себе у найнеобхіднішому, поневірятися з квартири на квартиру, адже рідна домівка залишилася на окупованій території. Позитивні емоції, можливість хоч на кілька годин відволіктися від насущних проблем і сумних думок для цих дітей та їхніх батьків – справжня терапія радістю.

megigirja3

Тому й дорослі, і старші діти, і звичайно ж малеча – всі насолоджувалися чудовим зеленим ландшафтом, розглядали, гладили й підгодовували тварин. А десятирічний Дмитрик із Луганщини навіть спробував дресирувати довірливого оленятка Бембі.

megigirja2

Простори парку дали можливість найменшим учасникам групи набігатися й награтися досхочу. А старшим дуже сподобалося спробувати себе у ролі юних яхтсменів.
Після перегляду захоплюючого фільму про парусний спорт та стислого майстер-класу від бувалого тренера Олексія Федоровича діти один поперед одного рвонули до ангарів із тренувальними човнами. Не зважаючи на вік, самостійно, без скарг і лінощів у парах відбуксирували до берега й спустили  на воду мініатюрні парусники й завзято почали на практиці вчитися ними управляти.

megigirja5

У когось все вийшло одразу, у когось згодом. Можливо, в житті цих дітей це був перший і останній досвід яхтингу, та найголовніше – завдяки цьому незвичайному тренуванню усі отримали хороший урок – у житті треба вчитися керувати і власними емоціями, і обставинами власного життя. Адже головним умовою навчання яхтингу є принцип: «кожен має самотужки повернутися до берега». Майже без допомоги до берега причалили всі команди. Діти відчули справжню гордість за свою спритність і сміливість, що не абияк зміцнило їх самооцінку.

megigirja4

Дякуємо всім-всім, хто був причетним до організації цієї події, за прекрасний, насичений радістю, незабутній день у житті дітей-переселенців. Адже саме з «краплинки» радості може поступово вирости справжня райдуга щастя.

автор: Інформаційна служба

Коментарі закриті.