Сер 03
З вітальним словом виступив очільник КОДА Мельничук Максим Дмитрович

З вітальним словом виступив очільник КОДА Мельничук М. Д

У вівторок, 2 серпня, у  Київській обласній державній адміністрації відбулось розширене засідання Центрів допомоги учасників АТО, їх сім’ям та членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у проведенні АТО. Очолив дане зібрання Максим Дмитрович Мельничук – голова Київської ОДА .

Бородянщину представили О.Г.Янковий, голова Бородянської РДА, Л.О.Бойко, директор Бородянського Центру соціально-психологічної реабілітації, М.І. Бовсуновський, головний лікар Бородянського центру ПМСД.

Основними питаннями зустрічі було обговорення юридичної, психологічної, санітарно-курортної та соціальної допомоги учасникам АТО.

Максим Мельничук, вітаючи присутніх, підкреслив, що допомога бійцям АТО і демобілізованим має бути всебічною, максимально професійною і надаватися усім, хто її потребує.

«Питання підтримки учасників АТО має особливу соціальну вагу. Ті, хто віддано захищав рідну землю і ризикував заради неї власним життям, достойні не тільки найвищої похвали, але й відповідної державної допомоги. Підтримка повинна надаватися на різних рівнях – це і психологічна адаптація, і повноцінне медичне забезпечення, і матеріально-соціальна допомога та юридичні консультації. Нині вносимо зміни у ряд обласних програм у частині збільшення фінансування. Приємно, що до процесу долучаються і райони, які на місцях вже внесли зміни до районних програм щодо збільшення коштів, передбачених на допомогу учасникам АТО та їх сім’ям», – зазначив М. Д. Мельничук.

Про  види допомоги, які надаються всім бійцям АТО та демобілізованим, докладно розповіла керівник Центру допомоги учасникам АТО та їх сім’ям при Київській ОДА Світлана Шеповалова. Вона презентувала роботу даного центру, головна мета якого полягає у об’єднанні зусиль органів влади, силових структур і громадських організацій для ефективного вирішення різного роду проблем учасників військового конфлікту на Донбасі. Світлана Шеповалова наголосила, що першочерговим завданням для Центру є збір та обробка всієї інформації щодо соціального захисту учасників АТО та їх родин. Вона також звернула увагу на те, що нині у Київській області є 10128 учасників бойових дій, з яких 9 – інваліди І групи, 118 – інваліди ІІ групи, 216 – інваліди ІІІ групи. Також тої чи іншої допомоги потребують 382 особи-члени родин загиблих.

Важливою складовою зустрічі було обговорення питання надання психологічної допомоги.

Психологічна підтримка бійця - надважливий акцент у періоді повернення до мирного життяПсихологічна підтримка бійця – надважливий акцент у періоді повернення до мирного життя

Л.О.Бойко, директор Бородянського Центру СПР, внесла доповнення про особливості діяльності Центрів соціально-психологічної реабілітації  у Київській області, які працюють під управлінням Державної Служби з питань ветеранів та учасників АТО, важливість фахової підготовки психолога, який надає психологічну допомогу учаснику АТО та іншим категоріям населення, які постраждали від наслідків дій на Сході.

Багато приємних та корисних контактів та знайомств відбулось на цій зустрічі.

Олег Гуковський, тренер проекту «Серце воїна»

Олег Гуковський, тренер проекту «Серце воїна», Ольга Лугова та директори Центрів СПР Галина Бабич, Людмила Бойко, Ангеліна Лахтадир  – з планами на успішне партнерство на користь учасника АТО.

 

автор: Інформаційна служба

Коментарі закриті.