Тра 25

Повертаються додому бійці АТО четвертої хвилі мобілізації. Для того, щоб оперативно поінформувати їх про можливості психологічної, соціальної та фізичної реабілітації щотижня відбуваються виїзди Мобільної психологічної служби Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації у віддалені населені пункти району.

mobiln3n

Інформація про приїзд Мобільної психологічної служби завчасно з’являється у найбільш людних місцях сіл і селищ, таким чином і самі учасники антитерористичної операції, і члени їх родин мають змогу спланувати свою зустріч із фахівцями Бородянського центру СПР. От і цього разу під час відвідин Блиставиці біля парку в центрі села, де зазвичай розгортається Мобільний пункт, на юриста і практичного психолога вже очікували двоє демобілізованих і жіночка, яка виявилася мамою бійця. За ними підтягнулися й інші.

mobiln2n

Спочатку, як правило, мова йде про пільги і захист соціальних гарантій: земля, працевлаштування, субсидії… Відвідувачі пункту Мобільної психологічної служби отримують не лише компетентні консультації зі своїх питань, а у випадку потреби – і фаховий супровід на період їх вирішення.

mobiln1n

Коли бійці відчувають щиру зацікавленість, вони відкриваються і йдуть на більш глибоке спілкування: про свої особисті й сімейні проблеми, внутрішні переживання. А це – перший крок до психологічної допомоги, якої потребують, і це показує досвід, майже всі учасники бойових дій на Сході України.

Інколи,  на перший крок для допомоги бійцям наважуються їх найближчі люди: дружини, матері. І тоді вони з фахівцями Центру соціально-психологічної реабілітації стають однією командою, покликаною врятувати зранену душу, повернути воїна до мирного життя.

mobiln4n

автор: Інформаційна служба

Коментарі закриті.