Бер 21

admin-ajax

17 березня 2016 року у Центральному будинку офіцерів (вул. М. Грушевського, 30/1, м. Київ) відбулася науково-практична конференція “Соціальна адаптація звільнених з військової служби: стан та перспективи”.
Учасниками конференції стали представники військових формувань, центральних органів виконавчої влади, громадських об’єднань ветеранів та учасників АТО.
Мета проведення конференції – аналіз стану та актуалізація проблем системи соціальної адаптації демобілізованих та осіб, звільнених з військової служби, визначення невідкладних завдань щодо її подальшого розвитку в умовах продовження антитерористичної операції.
Обговорення цієї проблеми засвідчило наявність низки установ і закладів, об’єднань громадян, які вирішують такі завдання, їхнє прагнення до подальшого розвитку та удосконалення, взаємодії та координації зусиль. Разом з тим, учасники вимушені констатувати, що існує низка суттєвих правових та організаційних перешкод на шляху реалізації завдань соціальної адаптації.
У заході взяв участь директор департаменту по роботі з ветеранами війни та учасниками АТО Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Ігор Мальцев, який поінформував присутніх про результати діяльності системи соціальної адаптації осіб, звільнених з військової служби, у 2014-2015 роках. На конференції були присутні інші фахівці Служби.

Із співдоповіддю “Про стан та актуальні проблеми системи соціальної адаптації демобілізованих та осіб, звільнених з військової служби” виступив Олександр Сасько.
Учасникам конференції було презентовано проекти програм соціальної адаптації, в тому числі міжнародні, які представили ГО “Ліга офіцерів”, Центр соціальної адаптації при Хмельницькому держуніверситеті, Міжнародний фонд соціальної адаптації.

У роботі конференції взяла участь директор Бородянського Центру соціально-психологічної реабілітації Л.О.Бойко, яка у своєму виступі “Комплексна соціально-психологічна допомога учасникам АТО в умовах центрів соціально-психологічної реабілітації” представила напрацьований досвід соціально-психологічних служб мережі Центрів в Україні (Бородянка, Боярка, Іванків,Коростень, Славутич) беспосередньо у бригадах та військових частинах, в умовах санаторно-курортних закладів та у Центрах СПР. Про стандарти країн – членів НАТО щодо соціальної адаптації звільнених з військової служби та співпрацю Альянсу з Україною в цій сфері розповів керівник програми з питань Трастового фонду Україна–НАТО зі створення системи з переходу з військової кар’єри на цивільну Крістофер Штаудт.
Учасники заходу висловили наміри  об’єднати зусилля задля участі у розробці загальнотеоретичних основ вирішення завдань соціальної адаптації, правовому визначенні функцій, завдань і відповідальності органів виконавчої влади з метою забезпечення безперервності соціального обслуговування таких психологічно чутливих громадян.

автор: Інформаційна служба

Коментарі закриті.