Гру 16

Нові перспективи на наступний оздоровчий сезон для дітей, зокрема, із родин учасників АТО, що змушені проживати на враженій радіацією території, стали результатом партнерського візиту на Бородянщину керівників двох лінків (філій) благодійного фонду «Лінія життя дітей Чорнобиля» із Великобританії.

britanci1

Новообраний молодий голова громади Бородянки Олександр САХАРУК щиро подякував Джо Куллімор та Меріан Степлі, посланцям БФ «Лінія життя дітей Чорнобиля», за дієву турботу про постраждалих дітей і озвучив свою мрію налагодити побратимські стосунки між Бородянкою і Порсмусом. Поважні гості щиро захопилися цією ідеєю, адже нас уже протягом 4 років об’єднують діти.

Здавалося тільки місяць тому пройшла щорічна конференція, на якій Бородянський Центр СПР спільно з Фондом розвитку спільноти за участі представників британської партнерської організації підвели підсумки оздоровлення 2015 року. Варто згадати, що всупереч складній економічній та політичній ситуації, що панувала цьогоріч в Україні та світі, 80 дітям Бородянщини із малозабезпечених родин, сімей учасників АТО була забезпечена унікальна можливість відвідати Великобританію, відчути на собі увагу й турботу приймаючих родин, отримати гідний медичний супровід та безліч незабутніх вражень. На кожну дитину при цьому було витрачено в середньому 600 фунтів – 24000 грн. І це надзвичайно вагомо, адже цього року програми оздоровлення постраждалих дітей за бюджетні кошти, зокрема й у нашому регіоні, були цілком скорочені.

britanci3

Працівники Центру СПР та Фонду розвитку спільноти передали свої сердечні вітання, велику вдячність і сувеніри, зроблені руками дітей, усім хост-родинам та особисто Віктору МІЗЗІ, який створив організацію «Лінія життя дітей Чорнобиля», знайшов однодумців у різних куточках Великобританії і багато років присвятив дітям, змушеним жити в умовах радіаційних ризиків.

Тож організаційну роботу на наступний рік партнери розпочали практично одразу після підсумкової конференції. Плідним на пошук підтримки для родин, які перебувають у надзвичайно складних життєвих обставинах, особливо коли батько захищає цілісність і незалежність України на її східних рубежах, виявився жовтневий візит посланців від «Лінії життя дітей Чорнобиля» Сари Дей та подружжя Шарлотти і Даніеля Джон.

britanci2

Зворушлива зустріч відбулася у Меріан Степлі з родиною Едіка Івахненка, який ще в 2012 році гостив у її британській домівці. Щиросердна гостя не могла залишитися байдужою до проблем, які спіткали сім’ю Івахненків, де батьку Євгену терміново потрібна медична допомога, і зробила свій вагомий внесок у цю життєво важливу справу.

А  на початку грудня відбувся робочий візит Джоанн Куллімор (керівник лінку Істлай) та Меріан Степлі (керівник лінку Порсмус). Співпрацюючи з українськими партнерами протягом останніх 4 років, вони змогли забезпечити оздоровлення понад 60 дітей з Бородянщини. Цей приїзд благодійних британок був наповнений зустрічами з родинами дітей, що гостювали свого часу в Порсмусі та Істлаї, а також знайомством та ознайомленням з умовами життя потенційних претендентів на оздоровлення за міжнародним проектом наступного року. Адже нагадаємо, що британська сторона неухильно дотримується вимоги, аби їх підтримка дісталася тим, хто потребує її найбільше.

britanci5

Британські гості взяли участь у благодійній акції “Єднайся громадо – підтримай солдата!” по збору коштів на допомогу українським захисникам.

автор: Інформаційна служба

Коментарі закриті.