Жов 12

Рубрика: Юридична консультація

Сергій, учасник АТО та постраждалий від наслідків ЧАЕС:

Підкажіть, будь ласка, чи може підприємство відмовити мені в наданні в цьому році додаткової щорічної відпустки 14 днів як учаснику АТО (є посвідчення УБД), яку я прошу надати на підставі ст.16-2 Закону України «Про відпустки» лише через те, що в травні я вже брав відпустку за чорнобильським законом як постраждалий 2 категорії? Як для атошника – це ж не є пільговою відпусткою ті 14 днів що в законі про відпустки, адже так?..

Відповідає юрист ЦСПР Наталія Усенко:

Шановний Сергію! Ви підняли актуальне питання для учасників АТО, які також мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Дійсно, згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» право на отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік мають тільки громадяни, віднесені до І та ІІ категорії постраждалих осіб (п. 22 ст. 20 та п.1 ст.21 Закону № 796).

Керуючись ст. 12 п.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та згідно ст.16-2 Закону України «Про відпустки»: учасникам бойових дій надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік. Закон доповнено статтею 16-2 згідно із Законом № 426-VIII (426-19) від 14.05.2015 р.

Додаткові відпустки для громадян встановлені законом і є гарантованою державою пільгою. Таким чином ви Сергію, як постраждалий внаслідок Чорнобильської катастрофи ІІ категорії та учасник бойових дій маєте право на обидві додаткові відпустки, що передбачаються законами України, про які йшлося вище.

автор: Elvira

Коментарі закриті.