Лют 20

Хоча статистика захворюваності на ВІЛ/СНІД в Україні досить сумна, існує можливість убезпечити себе від цієї біди. Однак для цього треба обов’язково знати реальні ризики, що підстерігають кожного, і способи їх уникнути.

Саме про це йшлося на тренінгах для восьмикласників Бородянської СЗОШ №2, які провели в межах шкільного місячника профілактики шкідливих звичок фахівці Центру СПР.

BIL2

Епідеміологічна ситуація непроста – СНІД в Україні є досить молодим захворюванням, за статистикою на нього хворіють люди віком від 20 до 39 років. Саме тому така форма профілактики, як інформування молодого населення є надзвичайно важливою. Звичайно, не можна примусити будь-кого, а особливо підлітків, бути обачними, передбачати наслідки своїх дій. Однак, надати їм весь комплекс інформації про можливі ризики й показати, що небезпека не десь там далеко, а чатує зовсім поруч – це великий шанс на те, що молода людина все ж усвідомить власну відповідальність за себе й зробить у потрібний момент правильний вибір.

Тож у межах шкільного місячника профілактики шкідливих звичок практичними психологами та соціальними педагогами ЦСПР було підготовлено й проведено тренінг «Профілактика ВІЛ-інфекції». Учні 8-х класів Бородянської СЗОШ №2 були ознайомлені з інформацією про шляхи передачі, наслідки інфікування ВІЛ-інфекції та основи профілактики її поширення.

BIL4

Звичайно, вони почули про ВІЛ не вперше. Однак виконуючи спеціальні завдання, беручи участь у рольових іграх учні в сприятливій атмосфері змогли актуалізувати нову і отриману раніше інформацію, змогли усвідомити ризик і швидкість зараження власного ВІЛ-інфікування.

Окремою лінією на тренінгу пройшов аспект толерантного ставлення ВІЛ-інфікованих. Адже в нашому суспільстві ставлення до ВІЛ позитивних людей зазвичай упереджене, вони  часто опиняються наодинці зі своєю проблемою. За допомогою певних психологічних прийомів тренери змогли донести школярам важливість толерантного відношення до цих людей, яким розуміння й підтримка особливо необхідна.

автор: Інформаційна служба \\ мітки: , , , ,

Коментарі закриті.