Лис 27

Для учасників проекту «Нові можливості для сільських громад, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» листопад відзначився конференцією «Майбутнє місцевого врядування в Україні», організованою Ресурсним центром ГУРТ у новому цікавому форматі – пошуку майбутнього.

Захід зібрав понад 60 представників органів місцевого самоврядування, державної влади, національних, регіональних та місцевих інститутів громадянського суспільства, лідерів та активних членів громад, серед яких потужною командою була представлена Бородянщина. 

gurt12

Усі вони, вже знайомі за період співпраці в проекті з креативними підходами організаторів до справи, цього разу також не залишилися розчарованими. ГУРТ презентував «пошук майбутнього» – такий формат роботи, який дозволяє говорити про одне й те саме різними словами і знаходити спільні точки дотику для того, аби сформулювати певні спільні дії. Для цього учасники визначали важливі події в особистому та глобальному контекстах, а також  віхи розвитку місцевого врядування в Україні, заглибившись у недалеке минуле.

gurt3

Думку громадських організацій відстоює Р. Скуратівський

Використовуючи особисту часову шкалу, групи розказали про свій життєвий досвід; використовуючи шкалу розвитку місцевого врядування – про те, що відбувалося протягом останніх трьох десятиліть в Україні;  використовуючи глобальну часову шкалу –  розказали про те, які події вплинули на змінили у світі.

gurt8

В. Воробйов, заступник голови Бородянської районної ради висловлює експертну думку щодо існуючого стану справ

Після роботи в змішаних групах, які інтерпретували часові шкали, відбулася презентація: «Історії нашого минулого». Зокрема, серед основних віх врядування у 1980 – 1990 роках, учасники згадали появу перших громадських організацій та партій, відсутність розподілу повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування, національне піднесення, тенденцію до децентралізації. У 1991 – 2000 роках – здобуття незалежності України, прийняття Конституції, поява багатопартійності, створення перших статутів місцевих громад. У 2001 – теперішній час: зміни у виборчому законодавстві, розвиток підприємницької діяльності, розквіт корупції, зміни у законодавстві, що негативно вплинули на роль місцевого самоврядування, процеси самоорганізації громад тощо.

gurt13

Після обговорення минулого, учасники перейшли до стадії теперішнього, створюючи мапу роздумів, в якій визначили найбільш значимі тенденції, що впливають на майбутнє місцевого врядування в Україні 

gurt35

Про те, як міжсекторна взаємодія відбувається на рівні сільської громади, розповідає сільський голова Дружні В. Федоренко

gurt36

Шляхом дискусій та аналізу учасники вибрали із 79 напрацьованих тенденцій 11 найбільш важливих:

  • зростання вибіркового правосуддя;
  • зростання безробіття;
  • погіршення екологічного становища;
  • зростання смертності населення;
  • зниження виховної ролі сім’ї;
  • зростання громадської активності;
  • зниження довіри до правоохоронних органів;
  • зниження якості медобслуговування;
  • зростання рівня корупції;
  • омолодження складу органів влади.

gurt6

«Якщо добре придивитися до цих тенденцій, то вони говорять про якість нашого врядування. Тому що зростання вибіркового правосуддя, безробіття – стала, яка росте вгору, смертність, рівень корупції, – це все показники якості нашого врядування», – вважає Сергій Колосовський, заступник голови Бородянської районної державної адміністрації.

gurt19

У подальшому учасники в робочих групах визначали, яким чином ключові тенденції пов’язані між собою та що відбувається і відбудеться у майбутньому із ними. Та на цьому базисі створили можливі сценарії розвитку місцевого врядування в Україні до 2018 року: необхідно було уявити, що всі ідеї та ініціативи вже втілені в життя та відбулися необхідні та бажані зміни для громад. У креативній та дотепній формі були презентовані спільні позиції у баченні майбутнього – «чого ми хочемо» та «яким чином досягти того, чого ми хочемо».

gurt4

Команда представників влади, лідерів місцевих громад, ОМС Бородянщини на конференції

Завершився захід розробкою особистих довго – та короткострокових планів втілення змін. Усі напрацювання учасників конференції ляжуть в основу книги, результати якої будуть використані для реалізації конкретних проектів у громадах.

gurt15

Ольга Михальова, сільський голова Нового Корогоду: За ці два з половиною дні, я дійшла висновку, що хоч ми з різних куточків, але проблеми в усіх однакові. І ми всі розуміємо, що далі так жити не можна. Тому повернемося у свої громади і будемо ці проблеми  вирішувати спільними зусиллями. Адже “якщо не я, то хто?”

автор: Інформаційна служба \\ мітки: , , ,

Коментарі закриті.