Тра 16

Майстер-класи із виготовлення сувенірів і подарунків завершують цикл інформаційно-просвітницьких занять для груп учасників програми «СПІЛКУВАННЯ БЕЗ КОРДОНІВ».

panno1

 Панно зі своєю фотографією ця група дітей  підготувала на подарунок Шерборн-лінку, де проведе незабутній британський червень.

У різні періоди цьогорічного оздоровчого сезону ці діти 9 – 12 років, що мешкають на постраждалій від наслідків Чорнобильської катастрофи території Бородянщини, стануть гостями британських хост-родин і протягом місяця зміцнюватимуть своє здоров’я у наймальовничіших куточках Великобританії. Це результат 5-річної співпраці благодійної організації «Лінія життя дітей Чорнобиля» у Великобританії та української громадської організації Фонд розвитку спільноти у партнерстві з Бородянським Центром СПР.

panno9

Подарунки зроблені вдячними руками маленьких українців Віктору МІЗЗІ – засновнику і незмінному очільнику благодійної організації “Лінія життя дітей Чорнобиля”

Отримавши необхідні навички на майстер-класах від соціального педагога – координатора арт-терапевтичних програм Залу ігрової терапії Н.М. МАРКОВСЬКОЇ вже сьогодні діти готують подарунки власними руками для тих, хто далеко за кордоном потурбувався про них.

panno7

–          Головний підхід до даної діяльності полягає у тому,розповідає читачам нашого сайту Наталія Миколаївна, – щоб діти з абсолютно недорогих, практично вторинних, матеріалів змогли зробити дуже індивідуальний, красивий, «теплий» подаруночок на пам’ять приймаючій родині. Для учасників британської благодійної програми «Лінія життя дітей Чорнобиля» дуже важливо, аби до них потрапили саме ті діти, родини яких через незаможність ніколи не зможуть оздоровити їх за кордоном самотужки. Тому й цінують сувеніри з України не за їх собівартістю, а за щирість, з якою вони були зроблені й подаровані.

panno6

Діти захоплено вчаться виготовляти українські ляльки-мотанки, обереги із рослин та насіння рідного краю, магнітики із солоного тіста, саморобні вітальні листівочки, панно із клаптиків тканини тощо. І ці поробки завжди виходять яскраві, неповторні, насичені емоційно.

panno8

Десятирічні учасниці проекту поділилися своїми враженнями від підсумкового заняття програми «Спілкування без кордонів».

Ірочка Л.: Я знайшла дома своє дитяче платтячко і з дозволу мами вирізала з нього сонечко та хмарки. Тепер вони прикрашають панно, яке ми подаруємо організації у Британії, яка запросила нас погостювати цього літа.”

Маринка П.: “Я вирішила прикрасити нашу м’яку картину лебедями. Хоч вони і не живуть у наших краях, та все ж одного разу я бачила як пара цих красивих білих птахів плавали у бородянському ставку. Вони були такі гарні, що я вирішила вирізати їх із шматочка білої тканини і також приклеїти на панно. Здається вийшло непогано.

panno2

 Цього року вже надійшли запрошення з 6 лінків (регіональних британських організацій проекту«Лінія життя дітей Чорнобиля») і більше 60 дітей з Бородянщини вже готуються познайомитися із Великобританією та її мешканцями. Участь у інформаційно-просвітницькій програмі ЦСПР “Спілкування без кордонів” допомогла їм різнобічно підготуватися до цієї мандрівки, аби вона стала радісним моментом у житті українських і британських родин та залишила по собі тільки приємні спогади.

автор: Інформаційна служба \\ мітки: , , ,

Коментарі закриті.