Бер 01

Восьмикласники Бородянської СЗОШ IIII ступенів № 2 взяли участь у черговому тренінговому занятті «Знаємо та реалізуємо свої права», щоб не лише підвищити свою обізнаність у сфері прав дитини, а насамперед навчитися правомірно діяти у різних конфліктних життєвих ситуаціях.

trening-shkoljari1

Одним із популярних серед підлітків форматів залишаються тренінгові заняття за методикою «рівний – рівному». У процесі виконання завдань учасники в групах відпрацьовують матеріали у такому вигляді, який буде найбільш зрозумілим і доступним їхнім ровесникам. А інформація настільки цікава й вражаюча, що не поділитися нею з друзями просто неможливо.

trening-shkolja3

Однією із запитуваних підлітками тематик є правова. Соціальні дослідження свідчать, що рівень правової культури та знань дітей про свої права й обов’язки досить низький. Майже кожна шоста дитина в Україні взагалі не знає законів, які її захищають. На жаль, як правило у ході тренінгових занять психологи виявляють аналогічну ситуацію: підліткам бракує елементарної обізнаності у сфері своїх прав, обов’язків та відповідальності за життєві ситуації, до яких вони потрапляють. Однак даний клас став приємним виключенням, та це не зменшило зацікавленості підлітків.trening-shkoljar2

Під час тренінгового заняття саме за тематикою «Знаємо та реалізуємо свої права» учні восьмого класу глибше ознайомилися з основними положеннями головних правових документів, якими керується увесь світ, зокрема Загальною декларацією прав людини та Конвенцією ООН про права дитини. А також із тим, яке відображення ці міжнародні правові норми знайшли у правовій системі України.

trening-shkoljari4

А головне, в доступній ігровій формі діти отримали навички використання здобутих знань при вирішенні реальних життєвих ситуацій, які повсякчас трапляються з представниками цієї непростої вікової категорії. Тренінгове заняття мало на меті допомогти підліткам усвідомити глибинний зміст та сутність такого масштабного соціального явища як права дітей, щоб у різних конфліктних чи екстремальних ситуаціях вони змогли вибрати правомірні варіанти своєї поведінки. Підсумовуюче опитування підтвердило, що заняття збагатило учасників комплексом важливих знань у правовій сфері: вони не просто зрозумілиряд положеннь права, а відпрацювали моделі правомірної поведінки у певних життєвих ситуаціях.

 

автор: Інформаційна служба \\ мітки: , , ,

Коментарі закриті.