Сер 13

Дуже популярні серед батьків і дітей різноманітні заняття з використанням методик арт-терапії, що їх проводять фахівці Бородянського Центру СПР влітку в межах спеціальної програми «Розвиваюче дозвілля». Наймолодші учасники групи «Квілінгу» – один із напрямків реабілітаційної студії арт-терапевтичних методик – створюють свої маленькі паперові «шедеври» спільно з батьками, розвиваючи при цьому не лише свій творчий потенціал та дрібну моторику рук, а ще й уміння чути і розуміти одне одного, налагоджувати ефективну взаємодію, бережно ставитися до спільних напрацювань та зусиль.

Паперова пластика малечіЗаняття проводить керівник художній ЦСПР Віра ГОНЧАР

Кожне заняття передбачає спочатку виготовлення за допомогою досить простого й дешевого матеріалу – кольорових смужечок паперу – певних поробок. Які затим використовуються у різноманітних рольових і дидактичних іграх, змаганнях,  елементах казко-терапії тощо.

Слухаючи соціального педагога

Із такої звичайної смужечки можна змоделювати чимало елементів квілінгу, які зроблять поробку неповторною

Наприклад, творчим завданням одного із занять стало виготовлення шматочків тортика. Готові паперові ласощі відрізнялися абсолютно всім: кольоровою гамою, елементами прикрас – окрім розмірів. Тож в результаті, із окремих шматочків утворився великий гарний торт і всі учасники зіграли уявні іменини своєї групи – придумували вітальні віршики, змагалися у знанні дитячих пісень, відгадували тематичні загадки.

Дивись, я впоралась сама...

А ось і моя часточка іменинного торта! Правда, красиво?

Діти й дорослі були дуже задоволені тим, як за цей невеличкий час вони змогли отримати багато корисних навичок і знайти собі хороших друзів, з якими почали спілкуватися вже й поза межами Центру.

Спільно з мамою

У процесі спільної творчості народжуються навички співпраці та міцніє взаєморозуміння

«Хоча моїй Надійці ще зовсім небагато рочків, – ділиться враженнями мама 4-річної красуні – вона завдяки заняттям у студії стала зовсім іншою дівчинкою. Ми вже забули в сім’ї, що таке дитячі капризи, ультиматуми, крики, агресивність. Дитину немов підмінили: вона стала образно мислити, вигадувати й розповідати нам казки, де сама завжди виступає у позитивних ролях доброї феї чи розумниці-принцеси. А ще вона почала чути мене й тата, та із розумінням ставитися до наших слів. Та я й по собі відчуваю, що стала із більшим терпінням і розумінням ставитися до своєї дитини, ніби в один прекрасний момент побачила у ній дорослу людину. Як це не дивно, але заняття у групі змінили нашу сім’ю, ніби принесли в неї гармонію та взаєморозуміння… »

З допомогою батьків

У вересні розпочинається набір до різновікових груп реабілітаційної студії арт-терапевтичних методик. Заняття з елементами образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва доступні і дітям, і дорослим, та відбуваються у зручний час.

автор: Інформаційна служба \\ мітки: , , ,

Коментарі закриті.