Кві 24

Одним із ефективних заходів, спрямованих на правову просвіту шкільної молоді, зарекомендував себе брейн-ринг «Підліток і право». З року в рік ці інтелектуальні змагання юних правознавців, що розпочинаються шкільним етапом, а завершуються загальнорайонним батлом, підживлюють цікавість дітей і підлітків до різнобічних знань у галузі сучасного українського права та способів застосування їх у повсякденному житті.

Брейн ринг ПІДЛІТОК І ПРАВО 1

Багатьом випускникам минулих років саме участь у правових брейн-рингах допомогла визначитися із вибором майбутньої професії правознавця

Свої зусилля для організації районного брейн-рингу об’єднали традиційно служба у справах дітей, відділ освіти та юридичний відділ Бородянської райдержадміністрації, центр дитячої та юнацької творчості, Центр соціально-психологічної реабілітації населення на його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Брейн-ринг квітень, 2012

Протягом двох днів місцем інтелектуальних змагань для команд практично з усіх шкіл району став великий конференц-зал Центру СПР «Довір’я» 

На перший тур «Ти людина, громадянин, отже маєш право» зібралися понад сорок представників з числа дев’ятикласників загальноосвітніх закладів І – ІІ ступенів. Серед восьми команд із Нової Греблі, Пилиповичів, Шибеного, Озер, Здвижівки, Дружні, Бородянки і Луб’янки найбільш точними, кмітливими й підготовленими проявили себе «Юні правознавці» Луб’янської ЗОШ (І місце), «Юні правознавці» Бородянської ЗОШ І – ІІ ст. і «Феміда» із Шибенського НВО.

команда Луб’янської школи

Команда-переможниця І туру: так тримати, дівчата з Луб’янки!

У другому турі «Конституція України. Права та відповідальність дитини в Україні» змагалися учні 9 – 11 класів загальноосвітніх закладів району І – ІІІ ступенів. І тут найкраще себе проявили команди «Захисник правопорядку» Бородянської ССЗШ №1 (І місце), Бородянської ССЗШ №2 (ІІ місце) та «Пров» Немішаївської ЗОШ №1.

Інколи доводилося замислитися

 Часом, щоб дати правильну відповідь, юним правознавцям доводилося увімкнути всі свої “приховані ресурси”

Практично всі учасники змагань показали досить хороший рівень знань основоположних законодавчих документів, таких як Конституція України, Конвенція ООН про права дитини, Сімейний та Кримінальний кодекси, закони України про попередження насильства в сім’ї та забезпечення соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Підлітки і право

Безперечно, кожний такий захід додає цеглинку знань і навичок у підмурівок досягнення мети, яку переслідують його організатори, що полягає в профілактиці правопорушень та інших негативних проявів серед підлітків через правову просвіту.

автор: Інформаційна служба

Коментарі закриті.