Лют 09

Десять днів в Україні провела подружня пара із Британії Гейнор та Аластер МАНСОРПИ, які в благодійній організації «Лінія життя дітей Чорнобиля» координують прийом на оздоровлення у місцевості Білірік (що в 30 км від Лондона) постраждалих дітей Бородянщини.

 

Зустріч британців у ЦСПР

Заступник голови БРДА Сергій КОЛОСОВСЬКИЙ подякував від імені районної влади  британській благодійній організації  “Лінія життя дітей Чорнобиля” за допомогу в оздоровленні постраждалих дітей району

Особисті враження, отримані від спілкування з родинами дітей, партнерами із Центру «Довір’я» та Фонду розвитку спільноти, представниками місцевої влади, а також під час відвідин Чорнобильського музею й мандрівки покинутою Зоною Відчуження,  – порушили легендарний «англійський спокій» гостей і зміцнили їх у прагненні й надалі підкладати руки турботи під маленьких  українців, змушених зростати на враженій Чорнобилем землі.

Біля 4-го енергоблока ЧАЕС

Небачені гостями морози і радіація не завадили їх бажанню особисто побачити всесвітньо сумнозвісну Чорнобильську зону відчуження 

Пан Аластер МАНСОРП: «Кризові явища не обминули британців, і найбільше їх відчули представники середнього класу, саме серед яких наша організація знаходить переважну більшість співчуваючих. Ми надзвичайно раді, що ці люди, незважаючи на особисті труднощі й проблеми, не дозволили занепасти багаторічній програмі допомоги чорнобильським дітям. Після повернення додому ми із дружиною плануємо слідами візиту зробити великі фотографії і розмістити їх в популярних у нашому місті куточках донести таким чином до земляків ту гаму почуттів, що викликало у нас соціальне Чорнобильське лихо, коли ми наблизилися до його епіцентру.

Ми розповідатимемо своїм друзям і знайомим про те, як живуть нині прості українці, адже навіть тижневий досвід перебування у Вашій країн, де у квартирі може раптом зникнути світло, вода і тепло, і викликав у нас бажання палко подякувати Богові, що ми народилися в Англії. Ми потроїмо свої зусилля по збору коштів, аби збільшити кількість маленьких українців із незаможних родин, що зможуть приїхати на оздоровлення до нашого чудового краю, знайти своє місце у наших домівках і серцях, відчути наше щире співчуття і турботу».

Зустріч родин із лінку Білірік

Заради усмішок і здорового рум’янцю на щічках постраждалих дітей працюють у тісному партнерстві українські і британські організації 

Левову частку програми свого візиту британці присвятили зустрічам: з бородянськими родинами Паші Науменко та Максима Коцюби, яких вони особисто приймали; керівництвом ЦСПР і Фонду розвитку спільноти, заступником голови Бородянської РДА з гуманітарних питань С.А. Колосовським, великою групою батьків і дітей, що вже скористалися гостинністю лінку Білірік у 2009 та 2011 роках.  Вони відвідали також Бородянську школу №2, де навчається більшість цих дітей. Із особистої ініціативи Гейнор та Аластер вирішили допомогти школі і, дізнавшись, що зламався  тенісний стіл, виділили кошти на придбання нового аби діти не були позбавлені однієї із улюблених учнями форм активного дозвілля. Персональну цільову допомогу коштами подружжя виділило малозабезпеченій родині з двома дітками із особливими потребами на організацію навчання художній гімнастиці талановитій хронічно хворої дівчинки.

Гейнор та Аластер МАНСОРПИ

Варто зазначити, що за англійськими мірками подружжя Мансорпів також не є дуже заможною родиною. Обидва вони вже пенсіонери. Гейнор, як колишня вчителька музики, дає приватні уроки гри на кларнеті та саксофоні та грає в муніципальному оркестрі. Аластер на громадських засадах займається доставкою крові у медичні заклади. Вони не уявляють своє життя без громадської активності, як у межах свого міста, церковної громади, так і організовуючи змістовне оздоровлення чорнобильським дітям.

Прощаючись із Бородянщиною, подружжя Мансорпів ще раз передало уклін усім, хто виявив до них свою щиру гостинність. А ми сподіваємося, що цей візит стане черговим поштовхом до подальшої партнерської праці наших організацій у справі оздоровлення постраждалих дітей нашого краю.

 

автор: Інформаційна служба \\ мітки: , , ,

Коментарі закриті.