Січ 30

Студенти-дослідники із Чикаго, США, Наталі Кларк та Натан Хіншоу відвідали днями Бородянський центр СПР та ознайомилися з роботою реабілітаційної студії арт-терапевтичних методик, що набула великої популярності серед різновікового населення регіону.

Секрети петриківського розпису

Гостей цікавили психологічні аспекти арт-терапевтичної роботи з постраждалим населенням 

          Наталі розповіла, що вивчаючи проблеми соціального менеджменту, звернула увагу на важливість психологічних чинників у процесі взаємодій між індивідами та налагодженням суспільних комунікацій. Зокрема, її зацікавили аспекти різноманітних арт-терапевтичних методик, які можна застосовувати для соціально-психологічної реабілітації населення, постраждалого внаслідок техногенної катастрофи.

Знайомство із Бородянським Центром

 З історією створення та 17-річної діяльності Центру на постраждалих територіях гостей знайомить заступник директора Тетяна СОШКО

                У Бородянському центрі елементи арт-терапії застосовуються як у роботі психологічної служби, так і в різноманітних розвиваючих, корекційних, реабілітаційних програмах. Досвід показав, що ці методики добре сприймаються дітьми і дорослими, спонукаючи через творчість осмислити актуальні проблеми, віднайти самостійно гармонійні шляхи виходу із стану особистого психологічного дискомфорту.

Паперова пластика можлива із дуже дешевих матеріалів

 Для творчої роботи можна дібрати й найдешевші матеріали: бросовий папір та шкарлупки від з’їдених яєць

             Найбільш «сконцентровано» методики арт-терапії зібрані у Реабілітаційній студії – своєрідному творчому осередку Центру «Довір’я». Тут на спільній території добре уживаються і майстерня образотворчого мистецтва з академічними засадами занять малюванням, і майстерня декоративно-прикладного мистецтва, яка поєднала напрямки традиційного національного петриківського розпису із сучасними техніками квілінгу (об’ємної паперової пластики) та кракле (мозаїки зі шкарлупи яєць).

Американські гості були вражені розмаїттям творчих робіт та рівнем їх виконання, особливо, дітьми молодшого віку.

автор: Інформаційна служба \\ мітки: , , , , ,

Коментарі закриті.