Кві 15

Представники Бородянського центру СПР взяли участь у мітингу пам’яті безневинних жертв  спаленого фашистами поліського села

foto

Щороку до Раски, що як легендарний птах Фенікс постала з праведного попелу, приходять люди різних поколінь. Вони приносять квіти й проголошують  слова, аби вшанувати пам’ять героїчних жителів села, які загинули від рук німецьких карателів.

kalach

«…На тлі чорного – від диму догораючих садиб – неба кружляли розгублені лелеки, своїм криком супроводжуючи автоматні черги. Десятками обривалися життя старих людей, жінок та малечі. Понад 400 безневинних душ полягло у братську могилу – так фашисти помстилися нескореному селу, яке підтримувало місцевих партизанів…»(із виступу на мітингу).

Напередодні 65-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні відбуваються заходи, покликані одночасно увічнити пам’ять героїв та нагадати сучасникам про небезпеку вирішення міжнародних конфліктів воєнним шляхом. Трагедія Раски, як і багатьох сплюндрованих у війні міст і сіл – не повинна повторитися ніколи.

Нащадки загиблих у Расці відродили затишне поліське село, 11 квітня – день жахливої трагедії – назавжди став для них днем жалоби. Звили тут нові гнізда й щороку повертаються у мальовничий край красуні-лелеки. Своїм неповторним криком вони нагадують нам, що життя триває і ми повинні його берегти.

автор: Інформаційна служба

Коментарі закриті.