Бер 01

Центр волонтеріату –

як ключ до трансформацій місцевих громад

У Бородянському Центрі СПР вже 15 років успішно працює система волонтерської діяльності. Вона отримала розповсюдження і в громадських організаціях «За життя без шкідливих звичок» та «Фонд розвитку спільноти»,  які своїм корінням вийшли з Центру.

Однак сьогодні ця робота також вимагає розвитку, адже у середовищі бізнесу, державних структурах вона сприймається як аматорська, непрофесійна. Тож важливим аспектом поширення волонтерства є його подальша професіоналізація.

Одним із інструментів такого розповсюдження волонтерства можуть стати центри волонтеріату. Це – місця «зустрічі» громадських організацій, які шукають волонтерів та громадських активістів. Саме тут буде створено можливості для популяризації волонтерського руху, поширення успішного досвіду та передачі його іншим організаціям.

Адже насправді, волонтерство набагато ближче нашому менталітету, ніж це дається на перший погляд. Адже видами волонтерства є взаємодопомога, безоплатне надання послуг чи захист чиїхось інтересів і навіть участь у громадському управлінні, приміром, громадський контроль. Головне, щоб дотримувалися головні критерії волонтерства, а це: добровільність, корисність людям і суспільству та, безумовно, відсутність фінансової винагороди.

Тож ваша спонтанна допомога друзям, знайомим, сусідам, кур’єрська допомога чи надання особистого обладнання у безоплатне користування – то вже визначається як неконтрольована волонтерська діяльність. Контрольоване ж волонтерство домінує в організаціях громадського, приватного та державного секторів і є більш організованим.  

Створивши центри волонтеріату, місцеві громади зможуть активніше мобілізувати місцеві ресурси для вирішення своїх проблем.

Представники Центру СПР та згаданих громадських організацій взяли участь у дводенному тренінгу «Створення центрів волонтеріату», який відбувся у Києві під егідою відомого Центру волонтеріату «Добра Воля» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США. Вони отримали інформацію про ефективні моделі центрів волонтеріату, їх структуру, специфіку діяльності та способи підтримки з боку громади. Можливо, це стало першим кроком на шляху до створення Центру волонтеріату і на теренах Бородянщини.

Про те, що тема має свої перспективи, свідчить зацікавленість молодих лідерів – учасників VII з’їзду представників учнівського самоврядування нашого району, який відбувся на початку лютого. Спілкуючись під час волонтерського тренінгу, вони віднайшли чимало цікавих моделей залучення волонтерства до системи учнівського самоврядування.

автор: Інформаційна служба

Коментарі закриті.