Вер 08

Masovi

Справжній вибух творчої енергії можна було спостерігати у «Полудневій світлиці» під час вечорниць, що відбувалися минулого вівторка у Бородянському центрі соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи «Довір’я». Цей захід теплою великодньою турботою зігрів дідусів і бабусь напередодні сумної дати – Чорнобильської трагедії – про яку кожен із них знає не з чуток.

Довести всім, що «є ще порох у порохівницях», що участь у Клубі людей поважного віку додає енергії, запалу, бажання жити і творити члени «Полудневої світлиці» вирішили через театралізоване дійство. Постановка вийшла яскравою і цікавою як гостям вечорниць, так і знімальній групі відомої телевізійної програми «Надвечір’я».

Про змістовні засідання, незабутні мандрівки і добрі справи «Полудневої світлиці» ми не раз розповідали читачам районки. Аж ось її учасники на чолі з керівником – Єлизаветою Скалозуб, знаною артисткою нашого краю, замахнулися на новий проект. Його сутність полягала у тому, щоб пригадати, відродити місцеві народні традиції та у цікавій формі донести їх до молодших поколінь.

Ці намагання були такими щирими і потужними, що Великодні вечорниці вдалися на славу. Українське вбрання, пісні, танці, гумор і невимушена атмосфера гармонійно спліталися в єдиний візерунок народного свята. То й не дивно, адже кожен із 53-х учасників доклав максимум зусиль, задіяв усі свої таланти і «ресурси».

Так Надія Яценко запропонувала старовинний господарський реманент, що з діда-прадіда належав її родині. Як наслідок, на сцені вареники місилися у справжньому дерев’яному кориті для тіста, стіл прикрасили рукотворний черпак і унікальні горщики-двійнята. Дерев’яні чесалка з прядкою біля імпровізованої печі додали вечорницям особливого колориту. Талановиті творчі роботи Таміли Слівінської, Валентини Бузовецької та Валентини Бодякової створили атмосферу гостинної затишної української хати.

Кожна господиня прийшла на свято з великоднім кошиком, де окрім традиційних пасок і писанок були смачні домашні страви. Раїса Єрохіна приготувала цілу сотню вареників. Надія Стойко натушкувала картоплі стільки, що вистачило на всіх учасників та гостей. Сценічний образ найвправніших господинь підтвердили також і у реальності Світлана Устименко, Валентина Бузовецька, Зінаїда Бондарчук.

Надія Ситник, яку через місяць колеги по клубу віншуватимуть зі славним 80-річним ювілеєм, пригадала і зробила для вечорниць постановку танцю «Шира», що виник на Бородянщині ще у довоєнні часи. До речі, одним із учасників танцювального колективу став 86-літній «аксакал» світлиці Михайло Злотник.

Між іншим, «Полуднева світлиця» славиться своєю гендерною рівновагою, і на вечорницях її чоловіки, яких язик не повертається назвати дідусями, по-молодечому грали, а ще загравали до своїх помолоділих від творчого підйому партнерок. Володимир Косинський не лише вправно перевтілився у господаря вечорниць і разом з господинею Надією Романовою дотепно й весело вів програму. У дуеті з Петром Юдицьким вони розігрували гумористичні сценки та чарували присутніх своїм душевним співом.

Хороший творчий рівень задала дійству участь традиційних партнерів з числа місцевих артистів та аматорів Лесі та Діни Костенко, Олега Лича, дзвінкоголосих і ліричних «криничан». А справжній «Карапет» глядачі побачили завдяки постановці танцю Тетяною Осауленко.

Великодні вечорниці, за словами учасників клубу, повернули їх у молоді роки, додали наснаги до життя. Тепер вони обговорюють наступний проект. Яким він буде? Ще не відомо. В одному ми, працівники Центру «Довір’я», впевнені – учасники Клубу людей поважного віку нас здивують ще не раз. Адже завдяки «Полудневій світлиці» вони не почуваються самотніми. Вони потрібні, спроможні та щасливі – а це найголовніше.

автор: Mariya \\ мітки:

Коментарі закриті.